lüksemburg ticari vize ücreti

Lüksemburg Ticari vize

Lüksemburg ülkesine ticari iş görüşmeleri ve ticari fuar katılımı dolayısıyla yapılacak olan ziyaretler için alınması gereken vize tipidir. Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus pasaport hamilleri anılacak ülkeye yapılacak olan iş gezileri için 90 günü kadar kalış hakkı sağlayan Lüksemburg Ticari Vize temin edebilmektedirler.

Ticari vize başvuruları için en önemli husus seyahatin ticari gezi amaçlı olduğunu ispatlamaya yönelik başvuru evraklarıdır. Lüksemburg’da ziyaret edilecek olan Lüksemburg firmasından ticari davetiye temin edilmesi gerekmektedir.

Ticari vizeler iş görüşmeleri ve fuar katılımlarının yanı sıra geçerlilik süresi içerisinde Lüksemburg’a turistik geziler amaçlı seyahatler içinde kullanılabilmektedir. Ticari vizeler C tipi schengen vizesi olarak anılmakta ve en fazla 5 yıl süreyle verilebilmektedir.

Vizelerin giriş çıkış izni sayıları ve süreleri dikkat edilmesi gelen başlıca hususlardan biridir. Lüksemburg Büyükelçiliği ve Lüksemburg konsolosluğu birimleri vize süresi taleplerini dikkate almakla birlikte bu süreleri tayin yetkisine sahiptir.

Ticari vizelerle ülkeye giriş sağlandıktan sonra vizenin amacına uygun şekilde iş ortaklığı bulunulan Lüksemburg şirketleriyle toplantı ve görüşmeler yapılabilirken, ticari vizeler Lüksemburg’da çalışma hakkı sağlamamaktadır.

Lüksemburg Ticari Vize Evrakları

 1. Eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu
 2. Son 3 ay içerisinde çekilmiş 2 adet biyometrik, arka fonu beyaz güncel fotoğraf (3.5 X 4.5 ebatında)
 3. Seyahat tarihi sonrası en az 3 ay daha geçerliliği bulunan pasaport, varsa eski pasaportlar (pasaportunuzun en az 2 adet boş sayfası bulunmalı, işlem görmüş tüm sayfalarının fotokopileri alınmalıdır)
 4. Vize başvurusunda bulunduğunuz ülkede ikamet ettiğinizi gösterir belge (ikametgah belgesi, yabancılar için T.C. oturum izni fotokopisi)
 5. Adınıza düzenlenmiş otel ve uçak bileti rezervasyonları
 6. Ziyaretinizin iş, kültür ya da kültürel etkinliğe katılmak amacıyla olduğunu gösterir davetiye
  İş yerinizin antetli kağıdına İngilizce dilinde yazılmış vize talep dilekçesi (kaşeli ve ıslak imzalı olmalıdır)
 7. Firmanızın resmi evrakları (faaliyet belgesi, vergi levhası, ticari sicil gazetesi, imza sirküleri)
 8. SGK işe giriş bildirgesi
 9. Son 3 aya ait maaş bordroları (kaşeli ve imzalı)
 10. SGK Tescil ve Hizmet Dökümü
 11. Şirketin son 3 aya ait banka hesap dökümü (ilgili banka şubesinin imza sirküleri)
 12. T.C kimlik kartı fotokopisi
 13. Seyahat süresince tüm Schengen Ülkelerinde geçerli seyahat sağlık sigortası

Önemli not: Lüksemburg büyükelçiliği her durumda ek evrak talebinde bulunabilir. Eğer evraklar eksiksiz olarak ibraz edilmezse başvurunuzun sonuçlanma süresinin uzayacağını unutmayınız.