Lüksemburg vizesi

Lüksemburg Vizesi

Lüksemburg Büyük Dukalığı’nı ziyaret etmek için Lüksemburg vizesi başvurusunda bulunmak isteyen Türk vatandaşları, Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşlar uzun ve kısa vizeler için geçerli prosedürler yerine getirilmelidir.

Vize başvuruları, belirtilen prosedüre göre İstanbul Lüksemburg Vize Başvuru Merkezine yapılacaktır. Vize Başvuru Merkezi tarafından alınacak tüm başvurular, değerlendirme ve karar için Türkiye’deki Lüksemburg Büyükelçiliğine gönderilecektir. Vize Başvuru Merkezi’nin, Türkiye’deki Lüksemburg Büyükelçilik tarafından verilen vize kararlarında herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

Vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin bilgileri dikkatli bir şekilde okumaları rica olunur. Verilen bilgiler, belgelerinizi doğru ve tam bir şekilde hazırlamanızda yardımcı olacaktır. Bu bilgiler, başvurunuzun eksik olması ya da daha uzun bir sürede işlenmesi risklerini azaltacaktır.

Ankara Lüksemburg Büyükelçiliği’ndeki yetkili kişiler, karar vermeden önce, sizden görüşme talebinde bulunabilirler. Görüşme talebi gelmesi halinde, vize başvuru merkezi aracılığıyla randevu alabilirsiniz. Vize başvurunuzun ret edilmesi durumunda vize ücreti, servis bedeli ve ödenmiş diğer isteğe bağlı (vip) hizmetlerin ücreti iade edilmemektedir.

Lüksemburg Turistik Vizesi

Lüksemburg’a 90 günden kısa süreliğine turistik gezi amacıyla seyahat etmek isteyen T.C umuma mahsus pasaport hamilleri Lüksemburg turistik vizesi almalıdırlar.

Hususi (yeşil), hizmet (gri), diplomatik (siyah) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise Lüksemburg’a 90 günden kısa süreli yapacakları ziyaretlerde Lüksemburg turistik vizesi almaktan muaftırlar.

Lüksemburg konsolosluğu, Lüksemburg büyükelçiliği başvuru sahibi T.C vatandaşları ile birlikte Türkiye’de oturum izni ile ikamet etmekte olan üçüncü vatandaşlarının da vize başvurularını kabul etmektedir.

Başvuru evrakları turistik vizeler için başvuru sahiplerinin mesleki durumlarına göre değişiklik göstermektedir. Lüksemburg turistik vize başvurusunda bulunacak kişiler aşağıda belirtilen evraklardan durumlarına uygun olanları ibraz etmelidirler.

Lüksemburg Ticari Vizesi

Lüksemburg Büyük Dukalığına ticari amaçlarla iş toplantıları yapmak veya ticari fuar katılımları gerçekleştirmek için Lüksemburg ticari vizesi alınmalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus bordo pasaport hamilleri ve Türkiye’de oturum izni ile ikamet eden yabancı vatandaşlar 90 güne kadar yapacakları seyahatler için Lüksemburg Büyükelçiliğine veya vize başvuru merkezlerine başvuru yapabilirler.

Hizmet pasaportu (gri pasaport), hususi pasaport (yeşil pasaport) ve diplomatik pasaport (siyah pasaport) sahibi T.C vatandaşları anılacak ülkeye yapacakları kısa süreli seyahatler için Lüksemburg vizesinden muaftırlar.

Lüksemburg büyükelçiliği vize müracaatları için başvuru sahiplerinin mesleki durumlarını yansıtan başvuru evrakları talep etmektedir.

Aşağıda belirtilmiş Lüksemburg ticari vizesi evraklarından mesleki durumunuza uygun olan evraklar hazırlanarak başvuru esnasında ibraz edilmelidir.

Lüksemburg Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Lüksemburg’da ikamet etmekte olan Lüksemburg vatandaşı veya oturum kartı sahibi olan aile bireyi, akraba ya da arkadaş ziyaretleri için ziyaret vizesi alınmalıdır.

T.C umuma mahsus pasaport hamilleri 90 günden kısa süreli aile arkadaş ziyareti vizesi başvurusu için Lüksemburg büyükelçiliği veya yetkili vize merkezlerine müracaat etmelidirler.

Lüksemburg Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi için ibraz edilmesi gereken en önemli belge, Lüksemburg makamları tarafından onaylanmış orijinal davetiye belgesidir.

Davetiyeler ziyaret edilecek kişiler tarafından ilgili makamlara başvurarak temin edilmektedir

Lüksemburg Vizesi  S.S.S

Lüksemburg vizesi nasıl alınır?

Lüksemburg Schengen vize bölgesinde bulunan bir ülkedir, bu nedenle kısa süreli Lüksemburg vize başvuruları yetkili vize başvuru merkezleri üzerinden yapılır.

Lüksemburg Vize Ücreti 2022 Ne Kadar?

Lüksemburg kısa süreli vizeleri için ödenmesi gereken tutarlar şöyledir:

2022 Yılı İçin Belirlenmiş Lüksemburg Vize Ücretleri

✅ Turistik Vize Ücretleri 80 Euro
✅ Ticari Vize Ücretleri 80 Euro
✅ Aile Ziyaret Vize Ücretleri 80 Euro
✅ Aile Birleşimi Vize ve Çalışma Vize Ücretleri 140 Euro

 

Türü Vize Harç Ücreti Başvuru Hizmet Ücreti Danışmanlık Hizmet Ücreti Toplam Vize Başvuru Bedeli
Turistik Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Ticari Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Transit Vize 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Şoför Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Öğrenci Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Kültürel Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Kısa Süreli Eğitim Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Ulusal Vizeler
Aile Birleşimi Vizesi- 350 Euro
Çalışma Vizesi 350 Euro
Blue Kart Çalışma Vizesi 350 Euro

Lüksemburg Turist Vizesi Nedir?

Lüksemburg’a gezi amaçlı seyahat etmek isteyen kişiler kısa süreli Schengen C tipi vize başvurusunda bulunmalıdır. Bu vize 180 gün içinde 90 gün Lüksemburg seyahatine imkan verir.

Lüksemburg vize hakkında bilgi alınız.